Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Aktualności

Roman ma 59 lat. Jest wspaniałym mężem i ojcem trójki dzieci.  Wraz z żoną i najmłodszą córką mieszka w małej miejscowości w województwie mazowieckim. Jego życie przebiegało stosunkowo spokojnie do 2009 r. kiedy to w czasie hospitalizacji z powodu świeżo rozpoznanej cukrzycy wykryto, iż jest zakażony  wirusem HCV.
Okazało się, że ten "cichy zabójca" pustoszył organizm Romana już od wielu lat, nie dając przy tym żadnych objawów i doprowadzając do marskości wątroby. W czerwcu 2009 r. stwierdzono u Romana dekompensację czynności wątroby, co oznaczało, iż choroba weszła w zaawansowaną, potencjalnie groźną dla życia fazę. Po zaleczeniu i ustąpieniu dolegliwości dekompensacji Roman został poddany leczeniu terapią dwulekową: interferonem i rybawiryną, po której zakończeniu badanie  PCR (HCV – RNA) nie wykazało obecności wirusa HCV. Niestety po 24 tygodniowej obserwacji stwierdzono nawrót zakażenia.
Aktualnie Roman jest pod opieką Poradni Chorób Zakaźnych. Jego wątroba jest w stanie niewyrównanej marskości, co oznacza, iż powinien bezwzględnie, jak najszybciej zostać poddany leczeniu eliminującemu zakażenie. W jego przypadku jedyną szansą na uratowanie życia i powrót do zdrowia jest terapia bezinterferonowa, dotąd niefinansowana z programu lekowego Narodowego Funduszu Zdrowia, której cena przekracza możliwości finansowe jego rodziny (około 300 tysięcy złotych).

Roman i jego bliscy, w ogromnej obawie o jego życie, starają się pozyskać środki na zakup leku, prosząc o finansowe wsparcie ludzi wielkiego serca.  Fundacja Gwiazda Nadziei wspiera ich w zbiórce tych środków. Jednakże wszyscy zdają sobie sprawę, iż czasu pozostało niewiele. W szczególności dla tych wszystkich pacjentów, znajdujących się w podobnej sytuacji do opisanej tu historii Romana, nowoczesne terapie bezinterferonowe powinny  być niezwłocznie wprowadzone do bezpłatnych programów lekowych, finansowanych ze środków publicznych. Od wielu miesięcy Fundacja Gwiazda Nadziei zabiega o to w swoich wystąpieniach do polityków i decydentów.facebook_page_plugin