Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Historia Radka

Radek jest 22-letnim studentem, który chciał pomagać innym ludziom. Oddając krew w stacji krwiodawstwa w grudniu 2013r. dowiedział się,  ze jest zakażony wirami HCV i HBV. Teraz  sam musi prosić o pomoc w zbiórce pieniędzy na zakup leków.

Diagnostyka wykonana w styczniu 2014 roku potwierdziła w Radka przewlekłe zapalenie wątroby typu  B i C. Taka ko-infekcja jest poważnym problemem ponieważ zmiany pozapalne w postaci włóknienia wątroby  następują o wiele szybciej. Szybciej może dojść do marskości i raka wątroby.

Badanie fibroskanem wykazało u 22-letniego Radka trzeci poziom włóknienia wątroby, w  czterostopniowej skali. To bardzo dużo. Czwarty poziom oznacza marskość.

W przypadku przewlekłego WZW B aktualny stan medycyny nie pozwala zupełnie pozbyć się zakażenia. Tylko dzięki stałemu przyjmowaniu leków, dostępnych dla polskich pacjentów, można tłumic aktywność wirusa.

Z kolei wirusa HCV Radek mógłby skutecznie zwalczyć. Niestety, z powodu zmian zwyrodnieniowych siatkówki oczu Radek nie może być leczony terapiami dostępnymi dla polskich pacjentów, opartymi na interferonie. Na dzień dzisiejszy w Polsce nie ma  innego sposobu leczenia zakażeń HCV (genotyp 1) które byłyby refundowane z budżetu NFZ.

Na świecie i w Europie zarejestrowane są terapie bez interferonu, skuteczne prawie w 100%.

Bardzo młody człowiek pozostał bez leczenia, chociaż są skuteczne terapie, dzięki którym mógłby być całkowicie wyleczony. 

Nowe bezinterferonowe leki, które zostały zarejestrowane w 2014r. są bardzo drogie. Ich cena na początku 2014 r. oscylowała w okolicach 400.000 zł. za całą kilkunastotygodniową terapię

Chociaż rodzice Radka uczciwie pracują,  płacą składki i podatki, nie stać  ich na prywatne sfinansowanie terapii syna. Radek sam nie zdążył jeszcze zarobić żadnych pieniędzy. Prawdopodobnie został zakażony tuż po urodzeniu, w szpitalu, przy podaniu krwi. Do momentu wykrycia zakażenia  przez Stację Krwiodawstwa nic nie wiedział o swojej chorobie. Jest młodym mężczyzną, który chciałyby wrócić do normalnego życia, studiować i pracować.

Rodzina Radka prosi wszystkich , którzy chcą i mogą pomóc, o wpłaty na konto bankowe z dopiskiem: na leczenie dla Radka K.

Serdecznie dziękujemy za najmniejsze choćby wpłaty.


MOŻESZ POMÓC


przekazując darowiznę na konto:

Fundacja "Gwiazda Nadziei"
ul. H. Dąbrowskiego 22; 40-032 Katowice


32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
- z dopiskiem: dla Radka K.
lub
przekazując 1% podatku dochodowego dopisując: dla Radka K.

KRS Fundacji "Gwiazda Nadziei": 0000298237


Dla przelewów z zagranicy:
Kod IBAN: PL 32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
Kod SWIFT: AGRIPLPR

Adres głównej siedziby banku:
Credit Agricole Polska S.A.
ul. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław

 Podopieczni którym pomagaliśmy

Jędrzej
Ewa
Piotr
Elżbieta
Zosia
Mariusz
Barbara
Adam
Pomoc dla Kasi Kozioł
Marek
Tomasz
Mirosław
Małgosia
Krzysztof
Stefania
Kasia
Łukasz Sobiecki
Pomoc dla Tomasza Chichłowskiego
Grzegorz
Krystian
Pomoc dla Mariusza
Elżbieta
Jola
Marlena
Urszula
Jarek
Henryk
Marek
Staszek
Julia
Zbyszek
Ewa
Hanna
Marta
Pomoc dla Marka Bzukały
Ula
Agata
Krzysztof Nowak
facebook_page_plugin