Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Historia Michała

Michał DziurowiczMichał (ur. 1979 r.) choruje od urodzenia. Przyszedł na świat z poważnym niedożywieniem, spowodowanym małym łożyskiem płodu. Z powodu krwotoków czterokrotnie podawano mu krew. Prawdopodobnie wówczas został zakażony nieznanym wtedy jeszcze wirusem HCV. Wirusowe zapalenie wątroby przypadkowo wykryto u niego dopiero w 1997 r. podczas badań w celu zdiagnozowania przyczyn dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Lekarzy zaniepokoiły podwyższone wyniki prób wątrobowych. Pogłębiona diagnostyka wykazała zakażenie wirusem HCV genotyp 1b, który zdołał wywołać już wiele szkód – stwierdzono u Michała marskość wątroby z krążeniem obocznym i żylakami przełyku II stopnia.
Michał leczony był interferonem pegylowanym, ale niestety bez powodzenia. Terapia musiała być przerwana z powodu silnych powikłań - spadku poziomu płytek krwi do niebezpiecznego poziomu. Później jeszcze dwukrotnie podejmowano próbę leczenia interferonem naturalnym z rybawiryną – jedyną dostępną terapią dla osób z poważnym włóknieniem wątroby ale o bardzo niskiej skuteczności.
Michał uczęszczał do szkoły z internatem w Reptach, lecz ze względu na pogarszający się stan zdrowia nie zdołał jej ukończyć i zdobyć zawodu. Jedynym jego źródłem utrzymania jest renta socjalna. Wymaga częściowej opieki osoby drugiej więc mieszka z rodzicami. Sam nie byłby w stanie radzić sobie z wieloma sprawami życia codziennego i utrzymać się z renty socjalnej.
Michał jest pod ciągłą opieką lekarzy: od 1997 r. - lekarzy chorób zakaźnych, a od 2011 r. - diabetologa oraz okulisty dla cukrzyków. W 2011 roku u Michała zdiagnozowano cukrzycę i odtąd musi przyjmować insulinę. Ostatnie badania tomografii komputerowej wykazały, iż na wątrobie pojawiły się guzki dysplastyczne stanowiące zagrożenie nowotworowe.
W 2015 r. Michałowi udało się pokonać wirusa HCV dzięki zastosowaniu nowoczesnej terapii bezinterferonowej sfinansowanej z budżetu NFZ. Teraz pozostała rehabilitacja i dążenie do regeneracji wątroby, która mocno ucierpiała przez długie lata toczącego się zapalenia.

 


MOŻESZ POMÓC


przekazując darowiznę na konto:

Fundacja "Gwiazda Nadziei"
ul. H. Dąbrowskiego 22; 40-032 Katowice


32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
- z dopiskiem: dla Michała Dziurowicza
lub
przekazując 1% podatku dochodowego dopisując: dla Michała Dziurowicza

KRS Fundacji "Gwiazda Nadziei": 0000298237


Dla przelewów z zagranicy:
Kod IBAN: PL 32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
Kod SWIFT: AGRIPLPR

Adres głównej siedziby banku:
Credit Agricole Polska S.A.
ul. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław

 Podopieczni którym pomagaliśmy

Jędrzej
Ewa
Piotr
Elżbieta
Zosia
Mariusz
Barbara
Adam
Pomoc dla Kasi Kozioł
Marek
Tomasz
Mirosław
Małgosia
Krzysztof
Stefania
Kasia
Łukasz Sobiecki
Pomoc dla Tomasza Chichłowskiego
Grzegorz
Krystian
Pomoc dla Mariusza
Elżbieta
Jola
Marlena
Urszula
Jarek
Henryk
Marek
Staszek
Julia
Zbyszek
Ewa
Hanna
Marta
Pomoc dla Marka Bzukały
Ula
Agata
Krzysztof Nowak
facebook_page_plugin