Prezes Fundacji „Gwiazda Nadziei” znalazła się wśród laureatek nagrody ShEO AWARDS 2026 "WOMEN MASTERS OF HEALTH". Redakcja „Wprost” po raz kolejny nagrodziła kobiety - liderki, które w sposób przełomowy wpływają na rozwój medycyny, nauki, zdrowia Polsce.
25 maja z ogromną wdzięcznością i wzruszeniem, odebrałam nagrodę SHEO 2026 – Masters of Patient Advocacy, przyznawaną przez redakcję „Wprost”.
To dla mnie wielki zaszczyt znaleźć się w gronie niezwykłych, silnych kobiet — liderek zmiany w polskiej medycynie i edukacji zdrowotnej.
Tę nagrodę dedykuję zespołowi Fundacji Gwiazda Nadziei, partnerom jej projektów, ekspertom medycznym oraz wszystkim pacjentom, w imieniu których od blisko 20 lat zabieram głos w przestrzeni publicznej.
To właśnie oni nauczyli mnie wytrwałości, odwagi i tego, by nigdy się nie poddawać.
Nadal będę działać na rzecz lepszego dostępu do właściwej opieki medycznej oraz przeciwdziałania stygmatyzacji osób chorujących na choroby wątroby.
Ta statuetka to dla mnie nie tylko wyróżnienie, ale przede wszystkim symbol drogi, którą wspólnie przeszliśmy — pełnej wyzwań, determinacji i małych wielkich zwycięstw. Przypomina mi, że każda zmiana zaczyna się od odwagi, by mówić głośno o tym, co ważne.
Gratuluję wszystkim wspaniałym laureatkom nagrody SHEO Awards 2026 – Women Masters of Health!
Barbara Pepke