Kontakty do członków Koalicji Hepatologicznej

Organizacja

Nazwiska

www

Gwiazda Nadziei

Barbara Pepke

www.gwiazdanadziei.pl

Forum HepatitisC.pl

Włodzimierz Ferdek

www.noweleki.hepatitisc.pl

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Sławomir Janus

www.liver.pl

Stowarzyszenie Pomocy Pacjentom ze Schorzeniami Wątroby na tle wirusowym SOS WZW

Teresa Palacz

Tomasz Kozerawski

www.sos-wzw.pl

Stowarzyszenie Życie po przeszczepie

Robert Kucharski

www.przeszczep.pl

Obecnie obowiązujące programy lekowe: "Leczenie przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C" dr Barbara Baka-Ćwierz

Za nami VI Zjazd Koalicji Hepatologicznej, który odbył się w krakowskim Tyńcu od 27 do 29 listopada 2015 r. W spotkaniu uczestniczyły osoby aktywnie działające w interesie pacjentów z chorobami wątroby.

Organizacje pacjenckie skupione w Koalicji Hepatologicznej skierowały do Ministra Zdrowia podziękowanie za udostępnienie terapii bezinterferonowej na liście leków refundowanych. Jednocześnie skierowały prośbę o przyspieszenie niezbędnych procedur, od których uzależniony jest realny dostęp pacjentów do nowego leku.

Z inicjatywy Fundacji Gwiazdy Nadziei 21 kwietnia br. w Sejmie odbyła się konferencja "Epidemiologia, diagnostyka i terapia HCV" poświęcona zmianom w opiece nad pacjentami z WZW typu C. Brak dostępu do badań diagnostycznych, nowoczesnych terapii, ogromne koszty leczenia choroby

19 marca 2015 r. w gmachu Sejmu RP w Warszawie, przy ul. Wiejskiej odbyło się posiedzenie Komisji Zdrowia, Podkomisji stałej do spraw zdrowia publicznego, które w całości zostało  poświęcone tematyce epidemiologii, diagnostyki i leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C.

W dniach 26-28 lipca 2014 r. odbył się V Zjazd Koalicji Hepatologicznej.

W zjeździe uczestniczyło 23 przedstawicieli Koalicjantów: Fundacji Gwiazda Nadziei, Transplantacja OK.! oraz Stowarzyszeń: Życie po przeszczepie, LIVER i SOS WZW.

Przedstawiciele  Fundacji Gwiazda Nadziei przez trzy dni, od 21 do 23 marca, mówili o WZW C lekarzom rodzinnym zgromadzonym na tegorocznym Kongresie Top Medical Trends.