Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Historia Kai

Kaja urodziła się w 2008 r. Z powodu swoich licznych chorób od samego początku znajduje się pod opieką wielu specjalistów: alergologa, kardiologa, neurologa, ortopedy, endokrynologa i pediatry.

Do szóstego roku życia Kaja była około 40 razy hospitalizowana. Podstawowym jej schorzeniem jest glikogenoza "O". Choroba ta często wywołuje stan hipoglikemii. Wówczas z powodu dużego niedocukrzenia Kaja wpada  w stan nieprzytomności. Prawidłowy poziom cukru można osiągnąć jedynie przez całodobowe karmienia dojelitowe specjalnymi mieszankami Nutrini. Karmienie odbywa się strzykawką, w trzygodzinnych odstępach, przez założoną gastrostomię odżywczą. W nocy Kaja musi być podłączona do pompy żywieniowej. Dodatkowe zaburzenia odżywiania sprawiają, iż nie może w ogóle przyjmować posiłków drogą doustną. Żywienie dojelitowe to jedyna metoda aby dziewczynka mogła żyć i się rozwijać.

Prócz glikogenozy "O" Kaja cierpi na astmę oskrzelową, padaczkę i chorobę  Olliera. Następstwem choroby  Olliera są mnogie wyrośla chrzęstno-kostne, które atakują cały kościec. Dwie nóżki musiały już być zoperowane, gdyż guzy były tak duże, że uniemożliwiały chodzenie. Niestety choroba ta nadal szybko postępuje. Wyrośli jest bardzo dużo. Kaja ma problemy z chodzeniem. Z rączkami również jest nie najlepiej. Na nadgarstkach i paluszkach jest sporo wyrośli. Staw łokciowy w lewej rączce jest cały czas zwichnięty. Był już operowany dwa razy, ale niestety bez powodzenia. Konieczna będzie wymiana stawu na sztuczny.

Dziecko nie zgłasza potrzeb fizjologicznych co wiąże się z dodatkowymi kosztami, zakupu pieluch i  podkładów. Mama Kai regularnie jeździ z nią do oddalonego o 15 km miasta na konsultacje z psychologiem, pedagogiem, rehabilitantem oraz na zajęcia z dogoterapii.

Leczenie Kai jest bardzo kosztowne. Niedawno konieczny był zakup wózka rehabilitacyjnego, na którego zakup nie przysługiwało dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie kwalifikuje się również do jakiegokolwiek dofinansowania z NFZ do zakupu pampersów, pasków do glukometru oraz wielu środków medycznych takich jak: gaziki, płyny do przemywania pega, maści, strzykawki.

Sytuacja finansowa rodziny jest trudna. Mama Kai samotnie wychowuję dwie córki. Głównym źródłem utrzymania rodziny jest pomoc  z opieki społecznej. Z uwagi na to, iż jedno z dzieci wymaga stałej opieki, mama dziewczynek nie może podjąć żadnej pracy zarobkowej. Z niewysokich zasiłków z trudem utrzymuje dom i ponosi koszty leczeniem chorego dziecka.


MOŻESZ POMÓC


przekazując darowiznę na konto:

Fundacja "Gwiazda Nadziei"
ul. H. Dąbrowskiego 22; 40-032 Katowice


32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
- z dopiskiem: dla Kai
lub
przekazując 1% podatku dochodowego dopisując: dla Kai

KRS Fundacji "Gwiazda Nadziei": 0000298237


Dla przelewów z zagranicy:
Kod IBAN: PL 32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
Kod SWIFT: AGRIPLPR

Adres głównej siedziby banku:
Credit Agricole Polska S.A.
ul. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław

 facebook_page_plugin