PACJENCI NIE MOGĄ DŁUŻEJ JUŻ CZEKAĆ NA DOSTĘP DO NOWYCH TERAPII W LECZENIU WZW C

Szanowny Pacjencie

Fundacja "Gwiazda Nadziei" podejmuje liczne działania mające na celu poprawę sytuacji osób chorujących na wirusowe zapalenie wątroby w Polsce. Większość z tych aktywności została opisana na naszej stronie internetowej, którą właśnie odwiedziłeś.
W lipcu 2015 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Zapalenia Wątroby mamy zamiar po raz kolejny poruszyć temat braku dostępu do nowoczesnych terapii bezinterferonowych w leczeniu przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C.
Możesz przyłączyć się do naszych działań i wesprzeć nas, podpisując się pod apelem do Ministra Zdrowia, którego treść znajduje się w załączniku.

treść apelu do pobrania

Pod apelem możesz zebrać podpisy osób znajomych, a następnie przesłać podpisany apel na adres Fundacji.
Ponadto będziemy wdzięczni wszystkim pacjentom, którzy zechcieliby również napisać osobisty list skierowany do Ministra Zdrowia i również przesłać go na adres naszej Fundacji. W liście, prócz prośby o wprowadzenie nowych leków na HCV na listy leków refundowanych, można po krótce opisać swoją historie a nawet załączyć swoje zdjęcie.

przykładowy list do Ministerstwa Zdrowia

Zależy nam na zebraniu jak największej ilości głosów, w szczególności od tych osób, które z uwagi na brak dostępu  do nowych terapii aktualnie nie podejmują żadnego innego leczenia przeciwwirusowego.
Druki apelu z zebranymi podpisami oraz własnoręcznie podpisane listy prosimy przesyłać na adres naszej Fundacji

Fundacja Gwiazda Nadziei
ul. Dąbrowskiego 22
40-032 Katowice

Zobowiązujemy się wszystkie podpisane formularze apelu oraz nadesłane do nas listy osobiście złożyć na ręce Ministra Zdrowia w Światowym Dniu Zapalenia Wątroby w dniu 28 lipca 2015 r. Wierzymy w to, iż zebranie dużej ilości głosów poparcia oraz przedstawienie kilkudziesięciu dramatycznych historii osób czekających na dostęp do nowych terapii, poruszy serca osób decydujących o wprowadzenie nowych leków na HCV na listę leków refundowanych. Liczymy na to, iż dzięki wspólnemu wysiłkowi nasz głos będzie donośniejszy a apel zostanie wysłuchany.
Więcej informacji możesz uzyskać telefonując do biura Fundacji "Gwiazda Nadziei" 609 719 122 bądź pisząc na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.