Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Historia Amelki i Joanny

Amelka jest córką Joasi. Obie zakażone są wirusem HCV. Chorobę córeczki wykryto szukając przyczyn komplikacji, które pojawiły się dopiero w szóstym miesiącu życia. Były to częste gorączki, wymioty, duszności, biegunki powodujące odwodnienia. Częste hospitalizacje nie dawały odpowiedzi na pytanie, co jest przyczyną tego, że dziecko  jest tak słabe, że "leci z rąk". Po pogłębieniu diagnostyki okazało się, że Amelka cierpi na wirusowe zapalenie wątroby typu C. Obecnie dziewczynka jest po biopsji wątroby. Jeśli jej wyniki ulegną pogorszeniu, lekarze zdecydują o rozpoczęciu terapii przeciwwirusowej. Niedawno okazało się że Joasia, mama Amelki również jest zakażona wirusem HCV. Niepokoiło ją, że
często czuje się zmęczona, osłabiona, bolą ją mięśnie i stawy. Początkowo nie przypuszczała, iż może być to spowodowane WZW. Powodów złego samopoczucia doszukiwała się w tym, iż dużo czasu poświęca chorej córce. Prócz tego jest po przebytej operacji żylaków kończyn dolnych, których było tak dużo, że nie mogła chodzić. Cierpi na kamicę żółciową. Podejrzewa się u niej boreliozę. Aktualnie trwa diagnostyka w tym kierunku.
Prócz Amelki, Joasia ma jeszcze dwoje dzieci. Pierwszą ciążę przechodziła z dużymi komplikacjami. Okazało się, że jest bardzo rzadkim przypadkiem kobiety, która posiada podwójne narządy rodne. Ciąża była poważnie zagrożona. Na szczęście  w 32 tyg. ciąży, przez cesarskie cięcie urodziła się ważącą 1800 g córeczka. Później urodziła jeszcze synka.  Po drugim porodzie przeszła ciężką operację guza prawego jajnika z przerzutem na lewy. Po tym wszystkim zaszła w ciążę z Amelką. Widocznie los tak chciał by Amelia była na świecie. Teraz mamę i córkę czeka terapia przeciwwirusowa. Joasia bardzo chce się wyleczyć, by móc spokojnie patrzeć w przyszłość, wychowując trójkę swoich dzieci. Amelka jest jeszcze małą dziewczynką, nieświadomą czym jest wirus HCV i do czego może doprowadzić, gdy odpowiednio wcześnie nie zostanie wyeliminowany z jej organizmu. Joasia z trudem ponosi wydatki związane z dojazdami do poradni i szpitali. Amelka prócz lekarza chorób zakaźnych jest pod opieką neurologa, logopedy oraz poradni audiologicznej Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi z powodu niedosłuchu.


MOŻESZ POMÓC


przekazując darowiznę na konto:

Fundacja "Gwiazda Nadziei"
ul. H. Dąbrowskiego 22; 40-032 Katowice


32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
- z dopiskiem: dla Amelki i Joanny Zientala
lub
przekazując 1% podatku dochodowego dopisując: dla Amelki i Joanny Zientala

KRS Fundacji "Gwiazda Nadziei": 0000298237


Dla przelewów z zagranicy:
Kod IBAN: PL 32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
Kod SWIFT: AGRIPLPR

Adres głównej siedziby banku:
Credit Agricole Polska S.A.
ul. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław