Historia Amelki i Joanny

Amelka jest córką Joasi. Obie zakażone są wirusem HCV. Chorobę córeczki wykryto szukając przyczyn komplikacji, które pojawiły się dopiero w szóstym miesiącu życia. Były to częste gorączki, wymioty, duszności, biegunki powodujące odwodnienia. Częste hospitalizacje nie dawały odpowiedzi na pytanie, co jest przyczyną tego, że dziecko  jest tak słabe, że "leci z rąk". Po pogłębieniu diagnostyki okazało się, że Amelka cierpi na wirusowe zapalenie wątroby typu C. Obecnie dziewczynka jest po biopsji wątroby. Jeśli jej wyniki ulegną pogorszeniu, lekarze zdecydują o rozpoczęciu terapii przeciwwirusowej. Niedawno okazało się że Joasia, mama Amelki również jest zakażona wirusem HCV. Niepokoiło ją, że
często czuje się zmęczona, osłabiona, bolą ją mięśnie i stawy. Początkowo nie przypuszczała, iż może być to spowodowane WZW. Powodów złego samopoczucia doszukiwała się w tym, iż dużo czasu poświęca chorej córce. Prócz tego jest po przebytej operacji żylaków kończyn dolnych, których było tak dużo, że nie mogła chodzić. Cierpi na kamicę żółciową. Podejrzewa się u niej boreliozę. Aktualnie trwa diagnostyka w tym kierunku.
Prócz Amelki, Joasia ma jeszcze dwoje dzieci. Pierwszą ciążę przechodziła z dużymi komplikacjami. Okazało się, że jest bardzo rzadkim przypadkiem kobiety, która posiada podwójne narządy rodne. Ciąża była poważnie zagrożona. Na szczęście  w 32 tyg. ciąży, przez cesarskie cięcie urodziła się ważącą 1800 g córeczka. Później urodziła jeszcze synka.  Po drugim porodzie przeszła ciężką operację guza prawego jajnika z przerzutem na lewy. Po tym wszystkim zaszła w ciążę z Amelką. Widocznie los tak chciał by Amelia była na świecie. Teraz mamę i córkę czeka terapia przeciwwirusowa. Joasia bardzo chce się wyleczyć, by móc spokojnie patrzeć w przyszłość, wychowując trójkę swoich dzieci. Amelka jest jeszcze małą dziewczynką, nieświadomą czym jest wirus HCV i do czego może doprowadzić, gdy odpowiednio wcześnie nie zostanie wyeliminowany z jej organizmu. Joasia z trudem ponosi wydatki związane z dojazdami do poradni i szpitali. Amelka prócz lekarza chorób zakaźnych jest pod opieką neurologa, logopedy oraz poradni audiologicznej Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi z powodu niedosłuchu.


MOŻESZ POMÓC


przekazując darowiznę na konto:

Fundacja "Gwiazda Nadziei"
ul. H. Dąbrowskiego 22; 40-032 Katowice


32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
- z dopiskiem: dla Amelki i Joanny Zientala
lub
przekazując 1,5% podatku dochodowego dopisując: dla Amelki i Joanny Zientala

KRS Fundacji "Gwiazda Nadziei": 0000298237


Dla przelewów z zagranicy:
Kod IBAN: PL 32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
Kod SWIFT: AGRIPLPR

Adres głównej siedziby banku:
Credit Agricole Polska S.A.
ul. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław