Gwiazda Nadziei przez trzy dni gościła na tegorocznym Kongresie Top Medical Trends w Poznaniu. Wydarzenie to każdego roku przyciąga do Poznania tysiące lekarzy rodzinnych, pragnących poszerzyć wiedzę niezbędną w codziennej praktyce lekarskiej. W tym roku w poznańskim spotkaniu wzięło udział 3,5 tysiąca lekarzy, w tym 81 wykładowców, 15 konsultantów krajowych i 25 prezesów medycznych towarzystw naukowych. Zainteresowanie tematem wirusowego zapalenia wątroby typu C było bardzo duże. Ulotki i broszury o WZW  rozdawane przez pełnomocników Fundacji znikały błyskawicznie. Przedstawiciele Gwiazdy Nadziei chętnie rozmawiali z uczestnikami Kongresu oraz udzielali informacji oraz aktywnościach Fundacji.
W trakcie Kongresu odbyły się  22 sesje naukowe i 7 satelitarnych. Jego istotą, jak co roku, było przekazanie szerokiemu gremium lekarzy rodzinnych najnowszych osiągnięć w zakresie diagnostyki i terapii licznych chorób, w tym także wirusowego zapalenia wątroby. Podczas sesji poświęconej hepatologii bardzo ciekawe wykłady wygłosili dr n. med. Grażyna Cholewińska i prof. dr hab. Rafał Ohme. Poruszyli w nich problem choroby zakaźnej od strony psychologicznej. Na innej sesji, o nowych terapiach i trendach medycznych z dziedziny leczenia HCV mówili prof. dr  hab. Robert Flisiak, prof. dr hab. Krzysztof Simon oraz prof. dr hab. Waldemar Halota.  
Organizatorami wydarzenia byli wydawnictwo Termedia, Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej. Szefem Rady Naukowej był prof. dr hab. Jacek Wysocki, rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Więcej na stronie www.termedia.pl

5
5
6
6
1
1
2
2
3
3
4
4