Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

19 marca 2015 r. w gmachu Sejmu RP w Warszawie, przy ul. Wiejskiej odbyło się posiedzenie Komisji Zdrowia, Podkomisji stałej do spraw zdrowia publicznego, które w całości zostało  poświęcone tematyce epidemiologii, diagnostyki i leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C.
W posiedzeniu uczestniczyli między innymi profesor Waldemar Halota i profesor Robert Flisiak. Stanowisko pacjentów z ramienia Koalicji Hepatologicznej prezentowała Prezes Fundacji Gwiazda Nadziei Barbara Pepke.
W imieniu Koalicji Hepatologiczne apelowała o jak najszybsze zmiany w programach lekowych finansowanych z Narodowego Funduszu Zdrowia z uwagi na pilną potrzebę niesienia pomocy tym pacjentom, cierpiącym na wirusowe zapalenie wątroby typu C, którzy aktualnie nie mają żadnej opcji terapeutycznej, a ich stan nie pozwala zwlekać z leczeniem. Lider Koalicji Hepatologicznej B. Pepke zwróciła uwagę na to, iż zbiórki publiczne na zakup nowych leków nie rozwiążą  problemu. W wyniku późnych następstw zakażenia wirusem HCV każdego dnia w Polsce umiera kilka osób. Udostępnienie nowych terapii pozwoliłoby uchronić tych ludzi przed śmiercią.
Obserwując zainteresowanie polityków problemem osób cierpiących na WZW C można mieć nadzieję, iż apele organizacji pacjentów o finansowanie nowych terapii zwalczających wirusa HCV nie pozostaną bez odpowiedzi ze strony Ministerstwa Zdrowia.facebook_page_plugin