19 marca 2015 r. w gmachu Sejmu RP w Warszawie, przy ul. Wiejskiej odbyło się posiedzenie Komisji Zdrowia, Podkomisji stałej do spraw zdrowia publicznego, które w całości zostało  poświęcone tematyce epidemiologii, diagnostyki i leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C.
W posiedzeniu uczestniczyli między innymi profesor Waldemar Halota i profesor Robert Flisiak. Stanowisko pacjentów z ramienia Koalicji Hepatologicznej prezentowała Prezes Fundacji Gwiazda Nadziei Barbara Pepke.
W imieniu Koalicji Hepatologiczne apelowała o jak najszybsze zmiany w programach lekowych finansowanych z Narodowego Funduszu Zdrowia z uwagi na pilną potrzebę niesienia pomocy tym pacjentom, cierpiącym na wirusowe zapalenie wątroby typu C, którzy aktualnie nie mają żadnej opcji terapeutycznej, a ich stan nie pozwala zwlekać z leczeniem. Lider Koalicji Hepatologicznej B. Pepke zwróciła uwagę na to, iż zbiórki publiczne na zakup nowych leków nie rozwiążą  problemu. W wyniku późnych następstw zakażenia wirusem HCV każdego dnia w Polsce umiera kilka osób. Udostępnienie nowych terapii pozwoliłoby uchronić tych ludzi przed śmiercią.
Obserwując zainteresowanie polityków problemem osób cierpiących na WZW C można mieć nadzieję, iż apele organizacji pacjentów o finansowanie nowych terapii zwalczających wirusa HCV nie pozostaną bez odpowiedzi ze strony Ministerstwa Zdrowia.