Jak odróżnić pieprzyk od zmiany skórnej o charakterze nowotworowym? Jakie konsekwencje niesie za sobą korzystanie z Solarium?- odpowiedzi na te i inne ważne pytania dotyczące profilaktyki czerniaka poznają uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
W listopadzie br. w Katowicach, Gliwicach, Rybniku, Bielsku Białej, Rybniku, Częstochowie i Kielcach odbyły się warsztaty dla nauczycieli i koordynatorów programu edukacyjnego "Znamię! Znam je?".
Przedsięwzięcie zorganizowane już po raz trzeci przez Fundację Gwiazdę Nadziei, Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego i Świętokrzyskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pod merytorycznym nadzorem Akademii Czerniaka ma na celu edukację uczniów pod kątem wczesnej diagnostyki czerniaka. W tym roku szkolnym 33 000 uczniów z 340 szkół ponadgimnazjalnych w woj. śląskim i świętokrzyskim dowie się jak oglądać swoje ciało i kontrolować niepokojące znamiona skórne. Dlaczego tak ważne jest używanie kremów z wysokimi filtrami UVA i UVB na wakacjach, noszenie okularów przeciwsłonecznych oraz, że profilaktyczna, rutynowa wizyta w gabinecie lekarza dermatologa raz w roku, powinna wejść w nawyk. We wcześniejszych edycjach programu w lekcjach o czerniaku uczestniczyło blisko 60 000 uczniów.
Realizacja III edycji programu edukacyjnego "Znamię! Znam je?" możliwa jest dzięki wsparciu partnerów: