14 kwietnia 2015 r. w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyła się IV Olimpiada wiedzy o wirusowym zapaleniu wątroby dla uczniów biorących udział w programie edukacyjnym  "Podstępne WZW". Współorganizatorami Olimpiady byli: Fundacja "Gwiazda Nadziei" oraz Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Konkurs trwał od 23 lutego do 14 kwietnia 2015 r.

Uczniowie rywalizowali w dwóch etapach. W pierwszym etapie mieli za zadanie wykonać  logo, będące zwięzłym, syntetycznym ujęciem problematyki dot. profilaktyki zakażeń WZW typu B i C. Termin nadsyłania prac minął 24 marca.

25 marca wyłonionych zostało pięćdziesięciu finalistów, którzy zakwalifikowali się do drugiej, finałowej części konkursu. 14 kwietnia na Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach rozwiązywali oni test wiedzy o wirusowym zapaleniu wątroby typu B i C.

O nagrody walczyło 25 dwuosobowych zespołów. Nagrodzono 5 najlepszych zespołów, wyróżniających się wiedzą o zakażeniach wirusami HBV i HCV, tj:

1. Wiktoria Kal i Róża Machała z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej

2. Wiktoria Wrony i Katarzyna Wilk z II Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Częstochowie

3. Anny Matyas i Weroniki Sepioło z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie

4. Karolina Siodłak i Karolina Knapik z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie

5. Kinga Piksa i Kinga Łagosz z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza
w Katowicach

Nagrody otrzymali również opiekunowie - pedagodzy, którzy przygotowali zwycięzców do udziału w konkursie, a także koordynatorzy programu edukacyjnego. W Olimpiadzie uczestniczyło ponad 100 osób.

Tradycyjnie, wzorem ubiegłych lat, w trakcie przerwy na ocenę prac, uczniowie i ich nauczyciele mieli okazję zwiedzać wraz z przewodnikiem zabytkowy budynek Urzędu Wojewódzkiego.

12
12
1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
8
8
9
9
10
10
11
11

Ogromne podziękowania należą się dla Partnerów, dzięki którym mogła się odbyć IV Olimpiada wiedzy o WZW w województwie śląskim