21 czerwca Gwiazda Nadziei gościła na spotkaniu koordynatorów Inspekcji Sanitarnej województwa mazowieckiego, które odbyło się w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. Nowogrodzkiej 82.

W trakcie konferencji Barbara Pepke, prezes Fundacji Gwiazda Nadziei zaprezentowała założenia programów edukacyjnych, prowadzonych przez Fundację z zakresu profilaktyki czerniaka „Znamię! Znam je?” oraz  wirusowego zapalenia wątroby „Podstępne WZW”.

Prof. Zbigniew Nowecki, Centrum Onkologii z  Instytutu im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie, wygłosił prelekcję na temat profilaktyki czerniaka skóry.

Dr Olga Rostowska z Kliniki Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych Instytutu Transplantologii im Prof. Tadeusza Orłowskiego przybliżyła zebranym temat diagnozowania boleriozy, roznoszonej przez kleszcze.

W spotkaniu wzięły udział 52 osoby z pionu oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych z terenu województwa mazowieckiego oraz WSSE w Warszawie.

koordynatorzy WSSE

prezentacja Fundacji Barbara Pepke

Marlena Skorupka Dziedzic Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia