Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Historia Patryka

Patryk urodził się w 1992 r. W trzecim tygodniu życia trafił do szpitala z powodu sepsy i niewydolności krążenia wywołanej częstoskurczem napadowym serca. Dwutygodniowy pobyt na szpitalnym oddziale dziecięcym  pozostawił ślad na całym jego życiu: zakażenie dwoma wirusami HBV i HCV (w trakcie hospitalizacji podano mrożone osocze). Przez 16 lat choroba nie dawała większych symptomów aż do momentu kiedy skóra i oczy Patryka zmieniły kolor na intensywnie żółty. Wyniki badań były bardzo niepokojące: wykazały nie tylko zakażenie wirusami ale także
autoimmunologiczne zapalenie wątroby. Ze szpitala w Częstochowie Patryk został skierowany do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Wymagał szczegółowej diagnostyki i szybkiego rozpoczęcia leczenia.
Tak zaczęła się historia bólu, strachu i poszukiwania skutecznych terapii. Najpierw podano w dużych dawkach sterydy, które spowodowały wzrost wagi o 20 kg (na całym ciele pojawiły się rozstępy). Patryk miał wykonane dwie biopsje i kilka gastroskopii. Pierwsza próba leczenia interferonem z rybawiryną zakończyła się po 6 miesiącach (brak skuteczności).
Po dwóch latach podjęto kolejną próbę terapią trójlekową: interferon, rybawiryna, telaprevir. W tym czasie Patryk rozpoczął studia, które musiał przerwać. Nie dało się ich pogodzić z tak uciążliwą terapią przeciwwirusową. Po trzech miesiącach leczenia, wynik badania na obecność wirusa HCV był ujemny. Radość nie znała granic: telaprevir został wyłączony z terapii (zgodnie z założeniami programu) ale kontynuowane było leczenie interferonem z rybawiryną. Po zakończeniu całej terapii (11 miesięcy) kolejne badanie wykazało nawrót wirusa HCV.
Aktualnie Patryk przyjmuje tylko leczenie przeciwko wirusowi HBV. Wirus HCV wciąż robi  spustoszenie w jego organizmie. Wątroba stopniowo ulega coraz większemu uszkodzeniu, włóknienie przerodziło się w marskość, pojawiły się żylaki przełyku. Ze względu na współistnienie dwóch wirusów, leczenie Patryka jest zdecydowanie bardziej skomplikowane, nie może on brać udziału w żadnych badaniach klinicznych.
W chwili obecnej dla Patryka nie ma już żadnej opcji terapeutycznej – żadnej terapii  dostępnej w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Jedynym ratunkiem jest zastosowanie nowych leków przeciwwirusowych, które niestety w Polsce nie są jeszcze refundowane. Ich cena jest bardzo wysoka, znacznie przekracza możliwości finansowe bliższej i dalszej rodziny Patryka.
Koszt terapii, którą powinien przejść Patryk, to około 600 tys. zł, jednak skuteczność leczenia jest bliska 100% i co równie ważne - terapii tej towarzyszy mało działań niepożądanych.
Patryk prosi o pomoc w zbiórce na zakup niezbędnych leków jednocześnie dziękując wszystkim za każdy rodzaj wsparcia. Czas upływa a choroba postępuje. W jego przypadku bez natychmiastowego podjęcia leczenia wirus może doprowadzić do marskości i nowotworu wątroby.

W 2015 roku Patryk został wyleczony z zakażenia wirusem HCV dzięki zastosowaniu bezinterferonowej terapii przekazanej nieodpłatnie przez jednego z producentów innowacyjnych leków dla najbardziej potrzebujących pacjentów. Z kolei skuteczne leczenie przeciwwirusowe w kierunku WZW B zapewnia program lekowym w 100% finansowany z Narodowego Funduszu Zdrowia.


MOŻESZ POMÓC


przekazując darowiznę na konto:

Fundacja "Gwiazda Nadziei"
ul. H. Dąbrowskiego 22; 40-032 Katowice


32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
- z dopiskiem: dla Patryka Turskiego
lub
przekazując 1% podatku dochodowego dopisując: dla Patryka Turskiego

KRS Fundacji "Gwiazda Nadziei": 0000298237


Dla przelewów z zagranicy:
Kod IBAN: PL 32 1940 1076 3045 2145 0003 0000
Kod SWIFT: AGRIPLPR

Adres głównej siedziby banku:
Credit Agricole Polska S.A.
ul. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław

 facebook_page_plugin