Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Aktualności

Podczas trzynastej edycji Forum Rynku Zdrowia, w trakcie sesji tematycznej poświęconej dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej w Polsce, odbyła się dyskusja, w której poruszono temat dostępu do leczenia WZW C.

Lawinowe skracanie się kolejek do terapii bezinterferonowej został przedstawiony jako przykład pozytywnego zjawiska likwidacji kolejek oczekiwania do świadczeń medycznych w Polsce. Było to możliwe dzięki znacznemu zwiększeniu finansowania programu leczenia WZW C z budżetu NFZ oraz spadkowi cen terapii. Szacuje się, ze liczba przeleczonych osób z wirusa HCV w Polsce w 2017 r. przekroczy 12 000. W takim tempie, w pierwszym półroczu 2018 r. kolejki do terapii WZW C znikną w całym kraju. Wszyscy pacjenci będą leczeni na bieżąco.

Problemem są nadal kolejki oczekiwania do poradni, na pierwsze konsultacje. Sytuacja z dostępem do świadczeń jest gorsza w tych województwach, w których istnieje tylko jeden lub dwa ośrodki leczenia WZW C. Ma na to wpływ również zbyt mała liczba specjalistów leczenia chorób zakaźnych.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym interwencjom z czasem i ten problem zniknie.

XIII FORUM RYNKU ZDROWIA - pobierz artykułfacebook_page_plugin