Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Aktualności

Bezpłatne badania pod kątem wirusowego zapalenia wątroby typu C

 

Gdzie możesz wykonać nieodpłatnie diagnostykę w kierunku zakażenia wirusem HCV dowiesz się na stronie internetowej Laboratoriów Alab oraz kampanii Test na HCV

 https://www.alablaboratoria.pl/19725-skorzystaj-z-bezplatnego-testu-kwalifikacyjnego-do-diagnostyki-hcv-w-punktach-pobran-laboratoriow-alab

 http://www.testnahcv.com.pl/

HCV jest groźnym wirusem, przenoszonym przez krew. Do zakażenia może dojść, gdy do krwiobiegu zdrowej osoby dostanie się krew osoby zakażonej HCV . Pierwszymi objawami choroby są nudności, osłabienie, uczucie zmęczenia, dolegliwości układu pokarmowego i osłabiony apetyt. W zaawansowanym stadium dochodzi do zaburzeń orientacji, powiększenia obwodu brzucha, obrzęku podudzi i żółtaczki. Przez wiele lat osoba zakażona może nie mieć żadnych objawów. W Polsce 80% zakażonych wirusem HCV jest nieświadoma swojej choroby.
Badanie anty-HCV nie jest finansowane z budżetu NFZ w poradni lekarza pierwszego kontaktu, dlatego warto korzystać a trwających akcji bezpłatnego testowania.