Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Aktualności

Edukację w szkołach w partnerstwie z Wojewódzkimi Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi Fundacja Gwiazda Nadziei realizuje nieprzerwanie od dziesięciu lat. Wysoki poziom merytoryczny programów, które Fundacja aktualnie prowadzi, tj. z zakresu profilaktyki WZW i czerniaka skóry,  zapewnia współpraca w ekspertami medycznymi z Akademii Czerniaka oraz Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego. 

Programy edukacyjne „Podstępne WZW” oraz „Znamię! Znam je?” aktualnie realizowane są przez Fundację Gwiazda Nadziei w dwunastu województwach, przez 1500 koordynatorów z terenu całego kraju. Z powodu ograniczeń wywołanych pandemią, Fundacja stworzyła dla nich platformę edukacyjną, na której znalazły się wykłady ekspertów medycznych przeznaczone dla koordynatorów obu programów oraz wszystkie materiały, niezbędne do przeprowadzenia lekcji z uczniami w formie zdalnej.


Program „Podstępne WZW” ma za zadnie  zwiększenie świadomości na temat: wirusowego zapalenia wątroby typu A, B i C, uświadomienie ryzyka zakażenia wirusami HAV,HBV i HCV oraz zagrożeń wynikających z zakażenia, pobudzenie do refleksji nad akceptacją osób już zakażonych.  

Realizacja programu edukacyjnego "Podstępne WZW" możliwa jest dzięki wsparciu partnerów:


           
Każdego roku w Polsce onkolodzy odnotowują 2 500 – 3 000 przypadków nowych zachorowań na czerniaki. Niestety blisko 40% chorych umiera z powodu tego nowotworu, gdyż zbyt późno trafia do lekarzy. Tymczasem wcześnie wykryty czerniak jest bardzo łatwo uleczalny. Przyczyny takiego stanu rzeczy należy upatrywać m.in. w zmianie stylu życia jaka nastąpiła w ostatnich kilku dziesięcioleciach – większa popularyzacja solariów i moda na opaloną skórę. W ciągu ostatnich dwudziestu lat zapadalność na czerniaka w Polsce wzrosła do 300%. Przyczyną jest wciąż niska świadomość społeczna w zakresie profilaktyki i czynników ryzyka.

Program „Znamię! Znam je?” obejmuje realizację lekcji o czerniaku, w trakcie której uczeń dowiaduje się jak oglądać swoje ciało i kontrolować niepokojące znamiona skórne, dlaczego tak ważne jest używanie kremów z wysokimi filtrami UVA i UVB na wakacjach, noszenie okularów przeciwsłonecznych oraz, że odbyta raz w roku profilaktyczna, rutynowa wizyta w gabinecie lekarza dermatologa, powinna wejść w nawyk. Program „Znamię! Znam je?” odbywa się dzięki wsparciu partnerów: