42-letnia Anna Cieślak od 2007 r. choruje na ataksje rdzenia móżdżkowego. Jest to nieuleczalna choroba genetyczna, która powoli, przez długie lata odbiera siły, zdrowie i chęci do życia. Chory najpierw traci koordynację ruchową, przestaje samodzielnie chodzić, następnie pojawiają się zaburzenia mowy, problemy z wykonaniem najprostszych czynności. Osoba dotknięta tą chorobą cierpi na bolesne skurcze mięśni i ich zanik. To wszystko z powodu postępującego zaniku komórek nerwowych w móżdżku i rdzeniu.
Stan Ani zaczął się pogarszać od 2013 r. do tego stopnia, iż aktualnie nie może ona  samodzielnie wykonywać codziennych czynności, głównie z powodu braku sprawności rąk i nóg. Od 2015 r.  porusza się tylko przy pomocy balkonika. Wszystkimi obowiązkami domowymi zajmuje się najstarsza córka Joanna (22 lat). Joasia musiała przejąć również obowiązki związane z opieką nad jej młodszym rodzeństwem: Aleksandrą (17 lat), Bartoszem (15 lat) i Patrycją (11 lat).

Proszą o pomoc dla mamy
Proszą o pomoc dla mamy
Proszą o pomoc dla mamy
Proszą o pomoc dla mamy
Proszą o pomoc dla mamy
Proszą o pomoc dla mamy
 

Ania z czwórką dzieci mieszka w mieszkaniu socjalnym o powierzchni 38 m2. Jest im bardzo ciężko. Dzieci musza ze wszystkim same sobie radzić a dodatkowo opiekują się ciężko chorą mamą. Ich ojciec od 5 lat, od czasu rozwodu, nie utrzymujemy z nim kontaktu. Mimo, iż żyją bardzo skromnie, nie proszą o nic innego, jedynie o pomoc w leczeniu ich mamy. Ich największym marzeniem jest sprawienie, by jej stan zdrowia zaczął się poprawiać a nie pogarszać, jak to ma miejsce teraz.

Jedyną metodą na powstrzymanie ataksji rdzenia móżdżkowego jest intensywna rehabilitacja. Jej skuteczność można zwiększyć w wyniku wykonania zabiegów przeszczepu komórek macierzystych. Seria zabiegów przeszczepu komórek macierzystych kosztuje blisko 150 000 zł. Tymczasem dochód całej pięcioosobowej rodziny wynosi 2 tys. zł miesięcznie.
Dzieci Ani skontaktowały się z Telewizją Polsat aby w programie Interwencja zaapelować o pomoc dla mamy. Niestety, po tym programie nie padły żadne konkretne deklaracje pozwalające rozpocząć leczenie. Osoby, które się odzywały, deklarowały drobną pomoc materialną. Wzruszające jest to, iż na pytanie: „co im potrzeba?” (bo znaleźli się tacy, którzy chcieli obdarować ich sprzętem domowym), dzieci odpowiadają, ze oni nic nie potrzebują, jedynie chcą leczyć swoją mamę. Nie zależy im na nowych ubraniach, czy na wyposażeniu mieszkania.

Reportaż o rodzinie w programie Interwencja TV Polsat
www.interwencja.polsat.pl

Widząc szczere intencje tych dzieci, Fundacja Gwiazda Nadziei postanowiła włączyć się w akcję pomocy tej rodzinie. „Bardzo nam zależy na tym aby nasza Mama mogła samodzielnie się poruszać, zrobić nam obiad czy iść sama do sklepu. Jest to nasze marzenie .
Dziękujemy dobrym ludziom, którzy zechcą nam pomóc w tej ciężkiej sytuacji i wspierać nas w tych ciężkich chwilach.
Joasia, Ola, Bartek, Patrycja”

 

Fundacja Gwiazda Nadziei apelujemy o wsparcie na leczenie Anny Cieślak
Możesz przekazać pomoc na leczenie Pani Ani dokonując wpłaty na konto
Fundacji Gwiazda Nadziei z siedzibą w Katowicach przy ul. H. Dąbrowskiego 22; 40-032
o nr 32 1940 1076 3045 2145 0003 0000 - z dopiskiem: dla Anny Cieślak lub przekazując 1% podatku dochodowego na cel: Anny Cieślak KRS Fundacji 0000298237

Dane do przelewów z zagranicy:

Kod IBAN: PL32194010763045214500030000
Kod SWIFT:agriplpl

Adres głównej siedziby banku:
CreditAgricole Polska S.A.
ul. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław