28 lipca obchodzimy Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby, podstępnej i przebiegającej najczęściej bezobjawowo choroby.

Od 13 lat Fundacja Gwiazda Nadziei angażuje się w działania edukacyjne w zakresie WZW, organizuje akcje bezpłatnych badań, wspiera chorych w poszukiwaniu informacji na temat diagnostyki i możliwości leczenia. Obchody Światowego Dnia WZW są kolejną okazją do edukowania na temat wirusów, które są odpowiedzialne za 70% przypadków nowotworu wątroby.

W przededniu Światowego Dnia 27 lipca 2020 r. o godz. 10:00 zapraszamy do śledzenia relacji z  konferencji prasowej  transmitowanej drogą on-line z Centrum Prasowego z Warszawy z udziałem wybitnych ekspertów Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego oraz zaproszonych gości. Temat spotkania: „Wirusy XXI – dlaczego tak trudno z nimi walczyć? Perspektywa pacjentów i klinicystów w walce z wirusami zapalenia wątroby:.

Drogą Facebooka promujemy grafiki kampanii Find The Missing Millions światowej organizacji World Hepatitis Alliance, przestrzegającej o groźnym hepatitis (pol. WZW).

Podobne grafiki będą się pojawiały na ekranach Dworcach PKP w 33. miastach Polski.

 28 lipca zapraszamy na transmisję spotkania on line Prezes Fundacji Gwiazda Nadziei z Dr. Łukaszem Durajskim w programie „Doktorek Radzi”.

 
Planowane działania realizowane są przez Fundację Gwiazda Nadziei pod patronatem Koalicji Hepatologicznej, przy współpracy z ekspertami Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego. 

Dzięki wsparciu sponsorów


MATERIAŁY DO POBRANIA: