Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Aktualności

Kolejki do terapii bezinterferonowej dla chorych na przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu C maleją. Z miesiąca na miesiąc czas oczekiwania na rozpoczęcie leczenia jest coraz krótszy. W tym momencie w wielu ośrodkach można je zacząć praktycznie z dnia na dzień. Taka sytuacja jest w ponad 30 z 82 placówek na terenie całego kraju. Najwięcej z nich znajduje się w województwach: podkarpackim, śląskim i mazowieckim.

Pamiętaj!

W Polsce nie ma rejonizacji leczenia. Oznacza to, że szpital nie może odmówić pacjentowi pomocy argumentując to miejscem zamieszkania. O ile dysponuje wolnymi miejscami, ma obowiązek przyjąć chorego. Dobrze jest również pamiętać o tym, że nowoczesne terapie leczące WZW C są refundowane, co oznacza, że pacjent nie ponosi za nie kosztów.

Bezpośrednio na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia można sprawdzić, w których placówkach czas oczekiwania jest najkrótszy.

Jak to zrobić?

Wystarczy wejść na stronę: https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/ i w polu „Jakiego świadczenia szukasz?” wpisać: „Leczenie przewlekłego Wirusowego Zapalenia Wątroby typu C terapią bezinterferonową”.

Możesz sprawdzić okres oczekiwania na terapię dla przypadków pilnych bądź przypadków stabilnych.

Na tej stronie sprawdzisz jaki jest czas oczekiwania nie tylko na terapię przeciwwirusową na WZW C ale również na każde inne świadczenie typu terapia, operacja czy konsultacja w poradni na terenie całej Polski.