Przedstawiciele  Fundacji Gwiazda Nadziei przez trzy dni, od 21 do 23 marca, mówili o WZW C lekarzom rodzinnym zgromadzonym na tegorocznym Kongresie Top Medical Trends. W tym roku w poznańskim spotkaniu wzięło udział aż 3,5 tysiąca lekarzy, w tym 97 wykładowców, 15 konsultantów krajowych i 23 prezesów medycznych towarzystw naukowych. Zainteresowanie tematem WZW C było bardzo duże. Ulotki i broszury o Wirusowym Zapaleniu Wątroby rozdawane przez pełnomocników Fundacji znikały bardzo szybko.
Kongres odbywał się pod hasłem "Liderzy opinii partnerami lekarza praktyka". Składał się z 20 sesji naukowych i 7 satelitarnych. Jego istotą, jak co roku, było przekazanie szerokiemu gremium lekarzy rodzinnych najnowszych osiągnięć w zakresie diagnostyki i terapii rozlicznych chorób, w tym także WZW, o którym podczas  sesji mówili Profesorowie Robert Flisiak, Krzysztof Simon oraz Jacek Juszczyk.
       
Organizatorami wydarzenia byli wydawnictwo Termedia oraz Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Patronat naukowy sprawowało Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej, a szefem Rady Naukowej był prof. dr hab. Jacek Wysocki, rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Obecność Gwiazdy Nadziei będącej jednocześnie członkiem Koalicji Hepatologicznej na Top Medical Trends była możliwa dzięki grantowi otrzymanemu z Gilead Sciences Poland.

Więcej o kongresie na: www.termedia.pl