Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Aktualności

Gwiazda Nadziei już od 10 lat, od momentu swojego powstania, nieustannie zabiega o poprawę dostępu do leczenia osób cierpiących na wirusowe zapalenie wątroby.

W ostatnim czasie z dumą możemy stwierdzić, że kolejki do leczenia WZW C w wielu miejscach w naszym kraju zniknęły. W wyniku zwiększenia nakładów na finansowanie programu lekowego z budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia oraz w wyniku spadku cen terapii bezinterferonowych (na skutek konkurencji cenowej producentów) większość ośrodków leczących WZW C w Polsce będzie mogło niebawem stwierdzić, że leczy swoich pacjentów na bieżąco.

Odkąd sięgamy pamięcią, obserwowaliśmy zróżnicowany dostęp do świadczeń medycznych w poszczególnych województwach naszego kraju. Szczególnie dwa województwa (dolnośląskie i pomorskie) zawsze wyróżniały się najdłuższymi kolejkami oczekiwania do leczenia przeciwwirusowego. Dlatego po raz kolejny Gwiazda Nadziei postanowiła zaapelować o poprawę sytuacji pacjentów z tych województw, wystosowując w tej sprawie pisma do  Dolnośląskiego i Pomorskiego Oddziału NFZ. Poniżej zamieszczamy odpowiedzi jakie do nas nadeszły w tej sprawie.

Odpowiedź Pomorskiego NFZ

Odpowiedz Dolnośląskiego NFZ

Wielu pacjentów z województwa dolnośląskiego bądź pomorskiego nie wie o tym, że dostęp do leczenia WZW C w innych województwach jest o wiele łatwiejszy. Nie każdego pacjenta stać na podróżowanie kilkadziesiąt albo kilkaset kilometrów po to by móc szybko wyleczyć się z zakażenia wirusem HCV. Dlatego nie będziemy ustawali w naszych działaniach, mając nadzieję, ze w końcu przyniosą one zamierzony skutek. Tymczasem należy pamiętać, że w Polsce nie ma rejonizacji w dostępie do opieki medycznej. Każdy pacjent może ubiegać się o terapię przeciwwirusową w każdym innym ośrodku leczącym wirusowe zapalenie wątroby, nawet w bardzo odległym województwie.  facebook_page_plugin